Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

16.1.OKÉNKO RODIČE: Proč dělám už deset let vedoucí týmu(red)Jestli nevíte, co je opravdová věrnost, asi jste ještě nepoznali Lenku Sitarčíkovou. Matka dvou hokejistů se totiž v Letňanech pohybuje už deset let. Roli vedoucí hokejové kategorie neplánovala, ale díky koníčku prvorozeného syna a manžela podnikla v životě velké změny. Stálo to za to? Členka realizačního týmu dorostu kýve: „Potěší mě, když se na mě hráči obrátí s prosbou pomoci."
13.1.Letec Chalupa driloval vedle Kanea: Neskutečný zážitek(red)Má za sebou životní zážitek a obří motivaci do dalších měsíců. Vždyť se v minulých dnech proháněl po ledě s největšími hvězdami NHL. Do prvního týmu Chicaga Blackhawks se útočník Matěj Chalupa nedostal, ale jeho zámořská štace bude pokračovat v AHL na farmě v Rockfordu. "Stále se musím štípat, jestli je to pravda," svěřil se ze Států v exkluzivním rozhovoru pro web Letňan, kde léta vyrůstal.
12.1.Kadaně promluvil o činnosti svazu, seminářích, Pešánovi(red)Po událostech posledních dní aktuální téma. Zatímco hokej řeší kauzu okolo proslovu šéftrenéra svazu Filipa Pešána zaměřeného na současný stav, letňanský kouč Ladislav Kadaně popsal, jak vůbec struktury Českého hokeje fungují a za pomoci jakých nástrojů probíhá avizovaná spolupráce s kluby. Které prvky je potřeba v aktuálním nastavení změnit a v čem konkrétně spočívá cíl nastavené metodiky?
8.1.Úplně jiný svět... Letec Krutil je v Chicagu plný dojmů(red)Hokejově vyrůstal v Letňanech a rok 2020 byl pro něj mimořádně úspěšný. Michael Krutil si spolu s dalšími třemi Letci vybojoval vstupenku na šampionát do 20 let. Ačkoliv česká reprezentace medaili nezískala, na turnaj bude talentovaný bek dlouho vzpomínat. V září ho navíc draftovalo Chicago, kam po mistrovství ihned zamířil. Jaké má dojmy z aktuálního kempu před startem NHL a co prozradil na spoluhráče?
5.1.HOKEJ ZBLÍZKA | Jak se u hráčů popasovat s pubertou(red)Puberta. U většiny období vzdoru, hledání vlastní cesty i nových zájmů. Nejtěžší roli mají během dospívání dětí rodiče, situaci ale musí ukočírovat také trenéři, kteří díky autoritě spoluutváří budoucnost jedince. Na co by si měli dát hokejisté v krizovém věku okolo přechodu z žákovských kategorií do dorostu pozor? Hlavní roli hraje touha a láska k činnosti, s níž v dětství začali. Ale ani to nemusí stačit...
3.1.Novoroční předsevzetí Letců? Hlavně už hrát zase hokej!(red)Na rok 2020 asi málokdo bude šťastně vzpomínat. Přichystal lidem spoustu překážek, pandemie se navíc stále nechýlí ke konci. Nový čas ale může být úplně jiný. Je plný naděje pro všechny včetně letňanských hokejistů, kterým koronavirus sebral to, co mají nejraději – hokej. Hnacím motorem však mohou být předsevzetí, což si mladí Letci uvědomují. Na čem budou makat a co by si přáli, aby se vyplnilo?
31.12.Novinka! Odložené zápasy rozhodne kámen-nůžky-papír(red)Na rozhodnutí se čekalo dlouho, hned několikrát kvůli němu zasedalo vedení českého hokejového svazu. Na Silvestra padla nad mládežnickým hokejem konečně definitiva. Odložené zápasy všech soutěží se díky nové myšlence činovníků stihnou dohrát ještě do konce ročníku nehledě na vývoj koronavirové situace. Tedy dohrát... Ve speciálním plánu figuruje dětská hra kámen-nůžky-papír.
29.12.Dárky Letců: hokej(k)ová tradice i setkání s osobnostmi(red)Ježíšek je pryč, Letci se však k přípravě na ledě v povánočním období nevrací. Republika se zařadila zpátky do pátého stupně protiepidemického systému PES, který nepovoluje ani venkovní trénink po šestičlenných skupinách. Řada letňanských hráčů bude ale na návrat dobře vybavena, protože posílila svůj palebný arsenál. Pod stromečky nechyběly hokejky ani další dárky se sportovní tematikou.
26.12.MS do 20 let se čtyřmi Letci! A jak je vidí česká média?(red)Čtyři! Takový počet hráčů měli Letci na MS do 20 let jednou jedinkrát: když loni hostily turnaj Ostrava s Třincem. Ani jeden start si tehdy nepřipsal jen Ivan Lytvynov, který zůstal pouze v roli náhradníka. Teď je místo Lytvynova jiný odchovanec klubu - zadák Michael Krutil doplnil už loňské trio Lukáš Pařík, Karel Klikorka, Martin Hugo Haš. Šampionát v Edmontonu začíná. Jak letňanské kvarteto vidí česká média?
24.12.Vánoční dárek pro Letce! Klub má novou vlastní hymnu(red)Letos celá společnost prožila těžkou zkoušku. Vánoční čas je tak ideální pro odpočinek a trávení chvil s rodinou. A taky pro rozbalování dárků! Letňanský klub nezůstává pozadu, na Štědrý den si pro vás přichystal malé překvapení. Vedoucí 3. třídy Jindřich Hrabák totiž složil novou hymnu věnovanou všem Letcům! „Cílem hlavně je, aby písnička dětem zlepšila náladu a povzbudila je,“ doplnil autor písně.
22.12.KVÍZ | Znáte dobře svůj klub? aneb 20 otázek z roku 2020(red)Znáte dobře prostředí, kde hrajete hokej? Máte všeobecný přehled o klubu, jehož jste členy? Sledujete pravidelně oficiální webové stránky Letců? Je na čase to zjistit formou vědomostního kvízu. S blížícím se koncem roku 2020 vám nabízíme 20 různých otázek, na které jste během minulých měsíců mohli najít odpověď. Obstojíte? To si můžete ověřit na našem Facebooku a Instagramu. Tipovačka začíná!
18.12.Tomáš Fabiánek: Sezona v dorostu? Nezažil jsem lepší(red)Období strávené v dorosteneckém kádru si dodnes s úsměvem připomíná. V tehdejším útoku si s Lukášem Rouskem mladý forvard perfektně sedl, v ročníku 2015/16 oba nasbírali přes 120 kanadských bodů. Ačkoliv už studuje vysokou školu, do Letňan se Tomáš Fabiánek stále rád vrací a pomáhá A-týmu. „Tréninky tu mají smysl a vyhovuje mi, že dostávám hodně prostoru na ledě,“ pochvaluje si.
16.12.Nová vlna opatření je tu. Letci musí opět trénovat venku(red)Dva týdny mohli Letci trénovat na ledě, teď se znovu musí vrátit mimo vnitřní prostory. Protiepidemický systém (PES) se totiž hodnotami pohybuje již několik dní ve čtvrtém stupni z pěti, tudíž signalizuje zvyšující se potenciální riziko nákazy. Letňany přípravu nepřeruší, realizační týmy budou společně s hráči pokračovat od nadcházejícího pátku po šestičlenných skupinách mimo útroby Ice Areny.
13.12.DOTAZNÍK Davida Pojkara: Tenis, lyže a osobité rituály(red)David Pojkar je důležitou součástí sedmé třídy, zároveň obléká kapitánský dres. Hlavní motivací k lepším výkonům je mu bezpochyby otec, bývalý profesionální obránce a letňanský trenér. Dvanáctiletý útočník se ale přes rok nevěnuje pouze hokeji, mezi záliby řadí i cestování nebo lyžování. Ve škole se mu daří na výbornou a před každým zápasem nezapomíná na pár nezbytných důležitostí. Které rituály dodržuje?
11.12.Finální nominace na MS U20! Do Kanady míří čtyři Letci(red)Čtyřicet hráčů včetně čtyř letňanských odchovanců bojovalo na přípravném kempu o nominaci na mistrovství světa do dvaceti let. Z juniorského kádru se mělo vyřazovat v sobotu, finální změny ale nečekaně nastaly už o den dřív. Důvodem bylo oznámení přímo z Kanady, organizátoři šampionátu nakonec potřebují soupisku dříve, než bylo v plánu. Kufry si nakonec mohou balit všichni někdejší Letci.
9.12.Na fofr jsem zvyklý a hokeje se nevzdám, říká Hušpauer(red)Málokdy se přes den zastaví. Martin Hušpauer je úspěšný v prostředí realitních kanceláří, jeho celoživotní láska k hokeji však nikdy nevymizela. Cesta mezi Letce se mu otevřela poté, co přihlásil svého syna na kurz bruslení. Dnes je nejen otcem a makléřem, navíc plní roli trenéra. A jak všechno časově zvládá? „Občas se musím hecnout, ale nic si nechci nechat vzít," popisuje s úměvem kouč pětky.
7.12.Kdo z Letců nejvíc dřel online? Trenéři vybírali pracanty(red)Vládní opatření vymazala v listopadu většinu hokejových aktivit a pozastavila také rubriku Letec měsíce. Jelikož se během daného období nemohlo trénovat na ledě a z větší části také venku po skupinách, koučové neměli v porovnání s předchozími nominacemi dostatek dat k učinění rozhodnutí. Přesto však na některé výrazné výkony během distančního cvičení nebude úplně zapomenuto.
2.12.Zpátky na led! Za jakých opatření se Letci vrací do kabin?(red)Led chyběl Letcům necelé dva měsíce, teď se na něj mohou všechny kategorie konečně vrátit. S povinností dodržovat nutná opatření bude od čtvrtka možné trénovat uvnitř vnitřních prostorů ve skupinách po deseti, řeší se zároveň využívání roušek, které dýchání v plné zátěži komplikují. Pro rodiče i nadále platí pravidla stanovena zkraje sezony včetně zákazu vstupu do prostoru kabin.
30.11.Home office pohledem Letců. Nasbírali žáci zkušenosti?(red)Naplánovat si doma poctivý trénink není nic jednoduchého. Své o tom vědí i hráči šesté a osmé třídy, kteří se podrobně rozpovídali o individuální sportovní rutině během opatření. Letci ocenili, že jim ke zlepšení pomohla vlastní střelnice, a možná trochu překvapivě našli také některé pozitivní aspekty cvičení v improvizovaném režimu. Co všechno museli žáci plnit a jak zvládali hokej se školou?
30.11.Nedvěd: Nedělejme si alibi, výmluvy jsou cesta do pekla(red)Mluví rázně, naléhavě. Šéftrenér Letců Jaroslav Nedvěd má na návrat klasického tréninkového cyklu jednoznačně kladný názor, zároveň však upozorňuje, že může v české (sportovní) společnosti stále dojít k vážným problémům. „Že jsme netrénovali dva měsíce na ledě a Švédové ano? Nehledejme alibi, nepromeškejme čas a začněme pracovat," nabádá zkušený kouč. Výmluvy jsou prý cestou do pekel.
28.11.HOKEJ ZBLÍZKA | Co škodí rozvoji nejmenších hokejistů(red)Žijeme v nelehké době s celou řadou vjemů. Televize, konzole, internet, ale také snadné cestování odhánějí pozornost od pohybu, což se podepisuje na jemné motorice dětí i jejich všestrannosti. Složitou problematiku se pokusili shrnout trenéři Marco Vrba s Martinem Rouskem, kteří mají podobný názor. Začínající hráči by se měli rozvíjet komplexně a nespecializovat se příliš brzy na jednu aktivitu.
26.11.Sezona juniorky: stoprocentní úspěšnost i skryté potíže(red)Dvacítka zahájila ročník skvěle. Všechny soupeře přetlačila a ačkoliv stihla jen čtyři utkání, nastřílela pětadvacet gólů. Trenér Martin Rousek však nevidí všechno růžově a přiblížil problém, na kterém musí junioři v budoucnu zapracovat. Stopkou bylo nakonec zpřísnění opatření, kdy se veškerá odpovědnost rázem přehoupla na samotné hráče. „V jejich věku už na ně nemůžeme dohlížet,“ namítl hlavní kouč.
24.11.Letci se vrací k tréninku, schází se po skupinách venku(red)Zpátky do práce! Letcům končí „home office", povolené mají od pondělí tréninky po skupinách venku. Pokračuje se přitom v obdobném režimu jako před omezením pohybu, trenéři i děti dodržují přísná hygienická opatření a dbají na všechna vládní nařízení. Hned u prvních cvičení bylo znát, kdo plnil plány trenérů v posledních měsících svědomitě, na manku začaly realizační týmy pracovat okamžitě.
22.11.Týden hokeje bude online! Každý den na jedno téma(red)Každoroční akci nezastaví ani koronavirová opatření. Populární Týden hokeje pořádaný svazem proběhne v týdnu od 23. do 29. listopadu, tentokrát online formou. Těšit se můžete na bohatý program, který vyvrcholí velkým nedělním webinářem za účasti specialistů na vybraná témata i kouče národního týmu Filipa Pešána s reprezentantem Andrejem Šustrem. Přednáškový cyklus se spustí už v pondělí.
20.11.Challenge Letců zná finalisty, rozhodovalo číslo i odvaha(red)Žádné lehké rozhodování. Realizační týmy s vybíráním favoritů v letňanské challenge „Namaluj svého trenéra“ váhaly, protože se sešla pořádná řádka vydařených výtvorů. Nakonec postupující určily až maličkosti. Jakuba Kučeru potěšila vzpomínka na číslo, se kterým hrál, Janu Mišnerovi se zase líbila odvaha související s jeho aktuálním dresem. Která díla se dostala do finálové trojky a jak se dá hlasovat?
17.11.Dufek o dění: Obávám se, že někdo s hokejem i skončí(red)Může karanténa a zákaz trénování na stadionech ukončit hokejovou kariéru? Obsáhle se o problematice dnešní doby rozpovídal kouč šesťáků a osmáků Martin Dufek, jehož slova vyznívají jasně. „Pokud bude podobný stav trvat, může se stát, že skončí 2 až 3 procenta hráčů a na ostatních se výrazně nečinnost podepíše," varuje. Sám se musel s událostmi vypořádávat už od příchodu k Letcům.
15.11.Letec hrál v Anglii hokej s brankářem Petrem Čechem(red)Pro někoho možná trochu odvážné rozhodnutí. Teprve 20letý Béla Rohmer si vybral pro další část hokejové i studijní kariéry Česko. Původem německý zadák si naposledy zahrál v Anglii s legendárním gólmanem Petrem Čechem, který se s koncem fotbalové kariéry vrhnul po lapačce s betony, na ostrovech strávil většinu života. Proč zvolil zrovna Prahu a jaká je sportovní ikona uvnitř kabiny?
13.11.OKÉNKO RODIČE: Nemůžeš na hokej. Jak to děti dávají?(red)„Táto, proč nemůžu hrát hokej?" - „Protože je teď všechno zavřené, synku." - „A kdy budu moct jít na led?" - „To zatím nikdo neví..." V podobné konverzaci se nedávno ocitla většina rodičů. Vládní nařízení uzavřela dětem zimní stadiony a další sportoviště, trénovat a hrát hokej se až na výjimku profesionálů nesmí. Jak takové čekání zvládnout? Svoji zkušenost popisuje jeden z rodičů Pavel Michl.
11.11.DOTAZNÍK Matyáše Dvořáka: Běžec a milovník potápění(red)Letos vkročil do letňanské čtvrté třídy, kde mu na dresu svítí číslo deset. A v týmu zatím předvádí dobré výkony. Z jeho pokroků se těší také hlavní kouč Ladislav Kadaně, který má v plánu ho dál hokejově posouvat. Devítiletý Matyáš Dvořák ale nezůstává pouze u jednoho sportu, ve volném čase si rád střihne překážkový závod nebo skočí do vody. Jaké jídlo si dá nejraději a co má doma pouze za odměnu?
9.11.Paříkův velký životní milník: Celý týden s repre byl skvělý(red)I tři roky po odchodu z mateřské organizace talent letňanského odchovance Lukáše Paříka nadále rozkvétá. Další důležitý kariérní krůček udělal 19letý gólman v Helsinkách, kde na turnaji Karjala Cup debutoval za A-tým české reprezentace. Prohře národního týmu s Ruskem (0:3) sice nezabránil, před MS dvacetiletých si ale připsal cennou zkušenost. „Teď přesně vím, na čem mám pracovat," těšilo ho.
 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2021 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS