Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

19.8.Týden hokeje je zpátky! Letci zvou znovu děti na zábavu(red)Spousta zábavy a nevšední zážitek pro děti, ale i užitečné informace pro rodiče. Napadlo vás někdy, že byste doma měli malého hokejistu? Ale nevíte, kdy a jak s hokejem začít? V pondělí 23. září bude v Letňanech už šesté pokračování akce Týden hokeje, která má široké veřejnosti tento sport přiblížit. Hokejové odpoledne v režii Letců začne v Ice Areně od 15.45. Přijďte si ho užít! Je pro kluky i holky!
7.8.Trenér Kotyra odchází do Slavie: Letcům zůstanu vděčný(red)V Letňanech hokejově vyrůstal a také odstartoval svou trenérskou kariéru. Po šesti letech však Letce opouští, protože kývl nabídce Slavie. "Jsem tomuto klubu za hodně vděčný, ale je třeba jít dál," říká 26letý Martin Kotyra. S Letci prožil dva roky ve II. národní lize, pomáhal zde vychovávat spoustu dětí. A sám sbíral porci cenných zkušeností. Odteď ho potkáte na straně soupeře, kde povede 4. a 5. třídu.
1.8.Poslední fáze přípravy je tu. Na ledě jsou osmáci i junioři(red)Zatím s jedenácti hráči ve středu zahájila přípravu na novou sezonu letňanská juniorka. Ještě dříve ovšem začali žáci 8. třídy, kteří jsou na ledě už od 29. července. Dovolená pomalu končí, postupně se v srpnu zapojí do ostré fáze i další týmy Letců. Dorost na začátku příštího týdne, zbytek ve stejnou dobu nebo jen krátce nato. Start soutěžního programu je jako tradičně naplánovaný na září.
12.7.Štěpán Kubeš převzal cenu pro nejlepšího Letce sezony(red)Po minulé sezoně vyhrál prestižní klubovou anketu a tento týden cenu pro nejužitečnějšího Letce sezony převzal. Tedy přesněji řečeno: převzal rovnou dvě ceny. Kromě putovní křišťálové trofeje s vyrytými jmény všech vítězů Štěpán Kubeš od vedení klubu obdržel i šek v hodnotě 20 tisíc korun na hokejovou výbavu v obchodě JB Sport. "Moc si toho vážím a je to pro mě velká motivace," svěřil se.
27.6.Pařík na kempu oslnil Kings. V LA chválí jeho pracovitost(red)Ještě před týdnem touto dobou žil poměrně běžný život hokejového mládežníka. Po sobotním draftu NHL nabrala cesta Lukáše Paříka rychlý spád. Hned v neděli odletěl směr Los Angeles, kde tamní Kings pořádají letní kemp nováčků. A vedení klubu si letňanského odchovance nemůže vynachválit. Uchvátil je nejen svým brankářským projevem, ale i svou pílí a pracovitostí. A i gólman hýří nadšením.
23.6.Tři Letci letos prošli draftem NHL! Pařík českou jedničkou(red)Je to pro Letňany úspěch obřích rozměrů a odměna za práci z minulosti! Během víkendu byli totiž do NHL draftováni hned tři hokejisté, kteří touto organizací prošli a dva z nich tu dokonce ještě donedávna hráli! "Je to až neuvěřitelné," míní Martin Rousek, otec jednoho z tria. Spolu s jeho synem Lukášem se jedná o Martina Huga Haše a Lukáše Paříka. Ten se letos stal nejvýše postaveným Čechem.
13.6.Poprvé! Trenéři Letců zahajují projekt Sportovního dne(red)Pilotní ročník s názvem Letňanský Sportovní Den pořádají o víkendu hokejoví Letci. Nabídne mimohokejové sportovní aktivity pro klubové členy od první do páté třídy a zúčastnit se jich vedle letňanských dětí mohou také sourozenci a rodinní příslušníci. Sobotní akce se bude konat na sportovišti sídliště v ulici Fryčovická, kde Letci absolvují letní přípravu. Místa jsou stále volná.
5.6.Senzace se jménem Kubeš! Letcem sezony je poprvé žák(red)Předpoklady byly naplněny, tenhle ročník neměl favorita. A tak letošní vítěz ovládl prestižní klubovou anketu o pouhé dva hlasy. Kromě toho je tu ještě jedna unikátnost - Letcem sezony se vůbec poprvé v historii stává zástupce žákovských tříd. Je jím útočník 7. třídy Štěpán Kubeš, který kromě putovní trofeje se svým jménem vyinkasuje od vedení letňanského klubu i tučný šek na hokejovou výbavu!
28.5.ZA SEZONOU: Trnitá cesta. Osmáci doplatili na úzký kádr(red)Není jednoduché najít pozitivní věci na sezoně, v níž porazíte jen jediného soupeře. Přesně tohle totiž potkalo letňanské osmáky v uplynulém ročníku. Zaznamenali pouhé tři výhry nad pražskou Kobrou, po zbytek soutěže sbírali jednu porážku za druhou. A trenér Ladislav Kadaně na rovinu přiznával: "Byla to moje nejtěžší sezona v dosavadní trenérské kariéře." Tak si ji naposledy ještě jednou připomeňme.
21.5.Letci už nebudou hrát II. ligu. Licenci prodali do Příbrami(red)Hokejoví Letci od příští sezony nebudou účastníky II. národní ligy. Letňanský klub sice zachránil poslední sezonu v baráži s Pelhřimovem, vedení se ale nakonec rozhodlo licenci prodat Příbrami a informaci nyní i oficiálně zveřejnilo. Na předměstí Prahy tak byla třetí nejvyšší soutěž dva roky. Dospělý tým zde zůstává a hrát bude stejně jako před pár lety Pražský přebor.
16.5.ZA SEZONOU: Střídavě oblačno. I tak šestka zažila progres(red)Byla to tak trochu hektická doba, když přebíral před začátkem minulé sezony tým po Marku Horáčkovi. "Měli jsme měsíc na adaptaci a vzájemné poznávání se," vzpomíná dnes trenér Ladislav Kadaně. I tak si letňanští šesťáci nevedli vůbec špatně. Dobře pracovali, měli vzornou docházku a dál rozvíjeli hokejové schopnosti. Výsledky a postavení v tabulce byly méně důležité než celkový progres.
4.5.LETEC SEZONY: Pětka kandidátů usiluje o prestižní trofej(red)Už pošesté v historii letňanský klub pořádá prestižní anketu Letec sezony. Avšak snad poprvé bez výrazného favorita. Letošní pětice kandidátů se tradičně utká o cenu pro nejužitečnějšího hráče uplynulého ročníku, jméno vítěze pak bude opět vyryto na putovní křišťálové trofeji. Rozhodne o něm hlasování mezi všemi trenéry působícími v této sezoně. Výsledky budou zveřejněny na začátku června.
2.5.ZA SEZONOU: Jízda sedmáků gradovala do úplného finiše(red)Poctivá práce, vzestupná tendence a vrchol na úplném konci. Přesně takovou sezonu prožili letňanští sedmáci pod vedením Marka Čurilly. V žákovské lize se společně s pětkou neprobojovali do nadstavby mezi lepší týmy, ale všechno si vynahradili dubnovým vystoupením na mezinárodním turnaji v Rakousku. "To byl pro mě obrovský zážitek. Byl jsem na kluky pyšný," svěřil se trenér Letců.
25.4.ZA SEZONOU: Pětka zažívala vítězství, ale i pocit hořkosti(red)V polovině sezony panovalo zklamání, po ní nakonec převládá dobrý pocit. Letňanští páťáci jsou v hokejovém rozvoji zase o krůček dál. V žákovské lize se sice neprobojovali do nadstavby mezi nejlepší, ale skupinu útěchy ovládli s dominancí. A s uplynulým ročníkem se navíc rozloučili povedeným vystoupením na kvalitně obsazeném turnaji. "Ta sezona se nehodnotí špatně," tvrdí jeden z trenérů.
16.4.Klub opouští tři trenéři. Vedení už složilo realizační týmy(red)Bez tří trenérských tváří, které v klubu pracovaly, vstoupí Letňany do letní přípravy na příští sezonu. Klub opouští zkušený Jiří Seidl i mladíci Michal Pařík s Michalem Neumanem. Trenérské vedení Letců tradičně každý rok v dubnu sestavuje realizační týmy pro nadcházející ročník. A zatímco některé věkové kategorie zůstávají beze změn, jiné určité změny čekají. O která mužstva se jedná?
29.3.Naděje zhasla moc brzy. Výhry juniorky už nic nespravily(red)V aktuálním roce jen dvě porážky, završení letošní sezony s osmi výhrami v řadě. Na první pohled to vypadá na spanilou jízdu Letňan. Jenže juniorka v regionální lize zase až tak nezářila, protože ze hry o postup vypadla na podzim už po prvních pár týdnech. A právě skončený ročník pak dohrávala spíše z povinnosti. "Hledat pozitiva není moc snadné," přiznává letňanský trenér Tomáš Blažek.
20.3.Výhru slavila jen pětka. Šesťáci a osmáci už v lize skončili(red)Dvěma porážkami s pražskou Slavií zakončily letošní ročník žákovských soutěží letňanské týmy šesté a osmé třídy. Zatímco mladší žáci sešívaným podlehli jen těsně 3:4, starší doma utrpěli debakl 1:8. Vysokou porážku si připsali i sedmáci na ledě Slaného, kde prohráli 1:12. Jediný bodový úspěch tak zaznamenala pětka, která si s chutí zastřílela a stejnému soupeři nakonec nadělila desítku.
11.3.Žákovská soutěž: černá sobota, gólové hody i ponaučení(red)Vítězství i porážky přinesly zápasy letňanských žáků v uplynulém týdnu. A také kritiku i pochvalu jejich trenérů. Naprosto odlišné výkony podali sedmáci, kteří jako jediní odehráli hned dvě utkání, neboť kromě Kralup nad Vltavou měli i dohrávku se Zbraslaví. S Kralupy si hladce poradili také páťáci. Šestka a osmička naopak prožily černou sobotu na Spartě. Oba týmy utrpěly na ledě rivala krutý debakl.
9.3.Obrovská úleva... Letňanský "A" tým se udržel ve II. lize!(red)Možná to byla až překvapivě krátká série. Jenže druholigový "A" tým šel důsledně za záchranou od začátku do konce. V očekávané baráži smetl Pelhřimov 3:0 na zápasy a národní soutěž udržel i pro příští sezonu. V posledním pátečním utkání Letci vyhráli 6:3, byť museli otáčet ztrátu 0:2 z úvodních tří minut. "Do Pelhřimova se už nikdo vracet nechtěl," komentoval úspěšnou baráž trenér Martin Rousek.
6.3.Šesťáci dvakrát slavili, výhru má i pětka. Osmáci žádnou(red)Rozkouskovanou porci pěti utkání mají za sebou během uplynulého týdne tři žákovské týmy. Zatímco sedmička měla zápasové volno, osmička o víkendu hrála hned dvakrát a ani na Kobru, ani na Kladno nestačila. Vysoké vítězství nad Kobrou naopak prožila šestka, která s Kladnem předehrávala už minulou středu - rovněž úspěšně. Páťáci hráli v úterý dohrávku a se Zbraslaví si bez potíží poradili.
4.3.Kouč zavedl do tréninku bílé puky. Sedmáci jsou nadšeni(red)Budete-li sledovat trénink sedmé třídy, jedné zvláštnosti si občas všimnete. Tým letňanských žáků si totiž pravidelně svou přípravu zpestřuje cvičením s bílými puky. S touto metodou přišel jejich trenér Marek Čurilla, jenž se snaží jít co nejvíc s dobou. "Konzultoval jsem to s kamarádem, který se tím zabývá. Třeba v Kanadě takhle trénují hodně často, jen se o tom moc nemluví," vysvětluje v rozhovoru.
28.2.Boj o přežití je tady... "A" tým v baráži vyzve Pelhřimov(red)V Letňanech se bije na poplach, důležitější zápasy dospělí Letci za dvě sezony ve II. lize nehráli. Teď je čeká doslova boj o přežití. O víkendu startuje napínavá baráž o udržení, po níž se "A" tým buď zachrání, anebo soutěž opustí. Pokud jste dosud váhali nad návštěvou domácích duelů, přijďte do ochozů nyní. Letňanští potřebují vaši podporu. První bitva s Pelhřimovem začíná v sobotu od 17.30.
25.2.Hokejový svátek! Mladíci z "áčka" vyzvou Bednáře a spol.(red)Takový zápas tu ještě nebyl a kdoví, jestli zase někdy bude. Do Letňan v úterý zamíří Vrchlabí, které má prvoligové ambice a s nimi i kádr našlapaný hvězdnými jmény. V akci tak můžete spatřit zkušený tým v čele s uznávanou osobností Jaroslavem Bednářem. "Bude to pro naše kluky svátek," myslí si kouč "áčka" Martin Rousek. Utkání, které v Ice Areně začíná od 18.00, si nenechte ujít.
18.2.Páťáci i sedmáci drtili soupeře. Šestka to však schytala(red)Kanonádu celkem 28 vstřelených gólů si během uplynulého víkendu rozdělili letňanští páťáci. Nejprve deklasovali Velké Popovice, aby v nedělní předehrávce přímo rozdrtili Vlašim. Neméně pozadu zůstali také sedmáci, kteří Popovicím nastříleli 18 branek. I v zápase šestky s Hvězdou padl divoký výsledek, avšak tentokrát v neprospěch Letců. Osmáci si duel se stejným sokem předehráli minulé pondělí.
15.2.Vznik 9. třídy u Letců vítají. Sen o extralize se ale vzdálí(red)O čem se v kuloárech dlouho spekulovalo, se tento týden stalo skutečností. V českém mládežnickém hokeji dochází k několika zásadním změnám pro příští sezony. Počet účastníků extraligy juniorů se sníží ze současných 24 na 17 nebo 18 a soutěž bude nesestupová. Od sezony 2020/2021 se zúží ze 30 na 24 týmů i extraliga dorostu, jež však zůstane otevřená. Od nové sezony vznikne také 9. třída.
14.2.Rousek vystřídal Seidla. "A" tým se chystá na boj o přežití(red)Na střídačce "A" týmu si odbyl premiéru v roli nového hlavního kouče. Jenže druholigoví Letci po necelých devíti minutách třikrát inkasovali a v Kolíně bylo prakticky po zápase. Právě Martin Rousek, v Letňanech zároveň trenér dorostu a šéftrenér žákovských tříd, má seniorské mužstvo zachránit v této soutěži. U kormidla střídá dosavadního trenéra Jiřího Seidla, který se přesouvá do pozice asistenta.
11.2.Šestka i sedmička uspěly. Páťáci mají bod, osmáci žádný(red)Neděli nabitou soutěžními zápasy mají za sebou žákovské týmy Letňan. A jednu pondělní předehrávku k tomu. Zatímco sedmička si na domácím ledě připsala přesvědčivé vítězství nad Kobrou, pětka se se stejným soupeřem o body dělila. Šesťáci zase slavili výhru na ledě PZ Kladno. Od stejného soupeře naopak utrpěli vysoký debakl osmáci, kteří o den později byli podobně neúspěšní i doma s Hvězdou.
7.2.Prožíváme teď šok, přiznává otec reprezentanta Rouska(red)Ještě před dvěma lety vedl svého syna v letňanském dorostu. Teď Lukáše Rouska zbožňují fanoušci Sparty a 19letého útočníka čeká debut v seniorské reprezentaci. Zní to jako příběh z nějakého snu a i otec Martin v dobrém slova smyslu přiznává: "Prožíváme ohromný šok." V Letňanech trénuje dorost, a tak ne pokaždé může Rouska juniora sledovat v akci. Beijer Hockey Games si ale v TV ujít nenechá.
5.2.Pětka slavila dvě výhry. Sedmička to od trenéra schytala(red)Čtyři mistrovské zápasy, ale pouze dvě mužstva v akci. Zatímco šesťáci a osmáci měli o uplynulém víkendu soutěžní volno, pětka a sedmička si naopak zahrály v sobotu i v neděli. Zatímco proti Kolínu byl úspěšný pouze mladší z letňanských týmů, o den později se z výhry mohly radovat obě kategorie. Nadcházející víkend už se do zápasového kolotoče znovu vracejí všechny čtyři žákovské týmy.
2.2.Sparta oslavuje Rouskovo jméno. Je blízko i reprezentaci(red)Není mu ještě ani 20 let, ale fanoušci Sparty už vyvolávají jeho jméno. A Lukáš Rousek, plný silných emocí, si tak po páteční bitvě s Vítkovicemi (3:0) mohl užívat osobní děkovačku s domácím kotlem. Aby ne, parádní výkon okořenil parádním gólem a byl vyhlášen hvězdou zápasu. Ještě dva roky zpět se přitom odchovanec Letců proháněl na ledě Ice Areny. Zde je převzatý rozhovor z portálu Sport.cz.
 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2019 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS