Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

20.4.Další Letec krok od NHL! Rousek podepsal s Buffalem(red)Životní šance. Lukáše Rouska čekají zlomové měsíce, zkraje nové sezony totiž bude mít šanci zabojovat o NHL. Buffalo s letňanským odchovancem podepsalo nováčkovský kontrakt, sešlo tak ze zamýšleného angažmá ve Finsku. Jak 22letý šikula, jenž doposud oblékal dres pražské Sparty, poslední události komentoval a proč se popichoval s tátou Martinem, který trénuje naděje Letců?
16.4.Snový Vránův start: gól, druhá hvězda i slova chvály(red)Trénink, debut a gól! Jakub Vrána se uvedl v Detroitu stylově, na premiérovou trefu českého střelce totiž nemuseli fanoušci Red Wings čekat vůbec dlouho. Letňanský odchovanec pálil proti Chicagu, duel s Blackhawks (4:1) navíc svou ranou těsně po návratu z trestné lavice rozhodl. Co řekl o úvodním vystoupení 25letého křídla na slavné adrese detroitský trenér? A co sama druhá hvězda střetnutí?
13.4.Vrána letí do Detroitu! Nečekaný trejd uzavřel kapitolu(red)Překvapení, šok a určitě jedna z největších výměn letošní uzávěrky přestupů. Odchovanec Letců Jakub Vrána nečekaně ukončuje nádhernou kapitolu hokejového života, poprvé v NHL totiž mění působiště. Z Washingtonu, s nímž vyhrál před třemi lety Stanley Cup, míří do Detroitu, který prochází obdobím radikální přestavby. Jak trejd vznikl, kdo se k němu vyjádřil a co pro 25leté křídlo vůbec znamená?
11.4.Tepová frekvence: pomůcka, nebo přeceňovaná data?(red)Rychlost tlukotu srdce se mění každou minutu. Tepová frekvence je zřejmým ukazatelem našeho úsilí, které vynakládáme během fyzické zátěže. Tělo se zahřeje, zpotí a postupně potřebuje více a více kyslíku. Vynález moderních sporttesterů přinesl do života sportovců možnost, jak smysluplně hodnoty měřit a díky tomu efektivněji trénovat. Je důležité tep při běhání pozorovat a co ho vlastně může ovlivnit?
7.4.Dvořák kloubí klavír a hokej: Na zápasy už se těším moc(red)V řadách Letců nenajdete jen saxofonistu Tadeáše Vojtěcha, ale také klavíristu! Šikovný páťák Jiří Dvořák se kromě sportu rovněž věnuje hudbě, ve volném čase – mimo školu a tréninky – se snaží cvičit na nástroj, který rozhodně nepatří mezi ty jednodušší. Co každodenní propojení hokeje s muzikou obnáší, jde časově obě aktivity vůbec stíhat a jaká pozitiva může do života umělecká složka vnést?
3.4.Regenerace po tréninku: odpočívá tělo, ale hlavně hlava(red)Bez poctivé dřiny se úspěchů těžko dosahuje. Abychom odváděli ten nejlepší výkon, musíme pravidelně trénovat. Mnohdy ale zapomínáme, že si po náročném týdnu zasloužíme i odpočívat. Ačkoliv se může zdát, že máme energie stále dost, únava vlivem nedostatečné regenerace časem narůstá a ve svalech se kumuluje. A pak přichází nemoci a obávaná zranění. Jak tedy co nejlépe relaxovat a proč?
29.3.I tělo je závaží. Proč k tréninku bohatě stačí vlastní váha?(red)Do posiloven a dalších sportovišť stále platí zákaz vstupu. Zůstat v nejlepší kondici se tedy může zdát jako tvrdý oříšek, obzvlášť pokud nemáme možnost dělat spoustu našich oblíbených aktivit. Jak plnohodnotně cvičit, když se nám nechce jít v deštivém počasí běhat a doma nejsou k dispozici všelijaká závaží? Ve skutečnosti nejde o žádný zádrhel, i s vlastní vahou si totiž můžeme dát pořádně do těla!
27.3.Nová struktura žáků: devítka vyčleněná, změny až za rok(red)Reorganizace pokračuje. Český hokej avizoval změny ve strukturách mládeže, juniorské a dorostenecké soutěže čeká výrazné zúžení a dojde rovněž k úpravám programu sportovních tříd. Devítka se nově vyčlení a nebude spadat mezi starší žáky, rozhodnutí platí kvůli dopadům koronavirové krize až od ročníku 2022/23, naopak boj o udržení v nejstarších kategoriích začne už nadcházející sezonu.
24.3.DOTAZNÍK Olivera Kroha: Krasobruslař s africkým snem(red)Šikula z třetí třídy je sice naplno oddaný hokeji, ve volném čase ale stíhá také čtení s krasobruslením. Koho řadí Oliver Kroh mezi své sportovní vzory? Hvězdy NHL i staršího bratra, jenž rovněž kroužil v dětství po letňanském ledě. Lehce vás možná překvapí největší sen devítiletého Letce, přál by si totiž odjet za levharty a gepardy, které obdivuje, do africké savany. Doufáme, že se mu přání bude brzy moct vyplnit.
21.3.HOKEJ ZBLÍZKA | Off-ice trénink a jeho role v přípravě(red)Poslední dvě sezony byly odlišné. Nepříjemná epidemiologická situace si vyžádala vládní opatření, která kolektivní sporty na amatérské úrovni stopla. Mládežnické kluby se však přizpůsobily. Suchou přípravu trvající již několik měsíců hráči absolvovali v malých skupinách nebo individuálně doma, off-ice tréninky tak dostaly větší prostor než dřív. Jak je příprava mimo led vlastně důležitá a co přináší?
19.3.Vrba o odchodu: Mám husí kůži. Letci mi přirostli k srdci(red)Bolí to. Ale jde o zajímavou výzvu, kterou se Marco Vrba rozhodl přijmout. Talentovaný trenér k poslednímu březnu skončí v Letňanech, práci bude nově odvádět pro juniorku v rodném Ústí nad Labem. Jak se za angažmá u Letců ohlíží? „Mojí první volbou zůstanou Letňany vždy, parta dětí a rodičů je tu neskutečná," komentuje dosavadní kouč první třídy a asistent u šestky s osmičkou.
15.3.STALO SE | Jak mladší dorost přepsal s play-off historii(red)Radost a příliv štěstí. Ačkoliv se zprvu o vysokých ambicích na postup do play-off nedalo mluvit, letňanské dílo dokonaly poslední dva klíčové duely. Příběh o týmovém odhodlání se psal v březnu 2016. Mladší dorost v závěru nadstavby předvedl nefalšovanou parádu a jako první tým v historii klubu postoupil v extralize do vyřazovacích bojů. Výjimečný úspěch oprášil známé hokejové pravidlo: Vítězí bojovnost!
12.3.CORE cvičení: efektivní nástroj proti zranění, jde i doma(red)Pohyb. Odmalička nám připadá jednoduchý, běhat přece umíme zcela automaticky. Tělo odjakživa poslouchá naše příkazy, ale už bohužel nedohlíží na to, zda se pohybujeme správně. V celém procesu hrají hlavní roli svaly, díky kterým zdokonalujeme sportovní výkon. Silné tělo ale nespočívá pouze ve vyrýsovaných břišních svalech a velkých bicepsech. Základ spočívá hlouběji, v samotném jádru.
10.3.Podcast HOKEJ ZBLÍZKA: Koronavirová krize a její dopad(red)Premiéra je tu! Podcastová série HOKEJ ZBLÍZKA se rozjíždí úvodním dílem, v němž účastníci řeší jednu z největších otázek současného stavu: Jak připravovat hráče v době koronaviru a je to vůbec možné? Trojice hostů pomocí panelové diskuze debatuje i o dopadech krize na hokej a způsobech, kterými je možné manko minimalizovat. Nabízíme ve formátu videa na Youtube a zvuku na Spotify.
7.3.Časté nachlazení? 6 kroků k zaručenému posílení imunity(red)Aktuální doba nás učí, že je zdraví na prvním místě. Patří k věcem, které si nemůžeme za žádnou cenu koupit. Imunitní systém je základním stavebním kamenem ke správnému fungování organismu, nenahraditelně přispívá k obraně proti patogenům. Právě obranyschopnost si zaslouží pravidelnou péči, imunitu je potřeba neustále posilovat. Čím se tedy nejlépe ochráníme a co nám může zvednout náladu?
5.3.Start se blíží! Kdo byl hosty 1. epizody nového podcastu?(red)Velká premiéra se blíží. První díl podcastové série HOKEJ ZBLÍZKA bude zveřejněn už během druhého březnového týdne. Co je předmětem úvodní panelové diskuze? Trojice hostů a moderátor Kryštof Rossmann budou řešit aktuální téma: jak připravovat hráče v covidové době. Nelehkou otázku si položí kondiční trenér Michal Břetenář, letňanský kouč Martin Hušpauer a zástupce z řad rodičů Petr Freiberg.
2.3.25 LET JAKUBA VRÁNY | Anketa: Obětavý dříč a velký vzor(red)Jaký je Jakub Vrána pohledem trenérů, odchovanců, ale i bývalého prezidenta Letců a zároveň skauta NHL Vojtěcha Kučery? Názory se shodují. „Mezi jeho nejsilnější stránky patří střelba a povaha," vyplývá z odpovědí ankety, kterou jsme oslovili hráče a úzkou skupinu lidí, kteří pamatují na jeho časy v Letňanech. Útočník se zároveň stal inspirací, často se totiž mezi Letce vrací a mladé talenty motivuje.
28.2.25 LET JAKUBA VRÁNY | Z talentu hvězdou. Jak šel čas?(red)Čtvrt století. Letňanský odchovanec Jakub Vrána oslavil v neděli významné jubileum. Jeho cestu byla radost sledovat, historii Letců už teď nepochybně protkala zlatou nití. Jak se příběh útočníka Washingtonu Capitals utvářel krok po kroku a co se událo v čase mezi prvními krůčky v Ice Areně a ziskem Stanley Cupu? Je ideální čas na rekapitulaci zásadních okamžiků kariéry 25leté hvězdy NHL!
26.2.25 LET JAKUBA VRÁNY | Otec o Letňanech: Byly unikátní(red)Je to cesta trvající už čtvrt století. Karel Vrána, tatínek Jakuba slavícího v neděli 25. narozeniny, i po letech vzpomíná na začátky svého syna v Letňanech. A je za ně vděčný. Sám říká, že měly na kariéru zásadní vliv. „Bylo tu něco unikátního. Skvělá parta hráčů i rodičů, výborný trenér a štěstí," popisuje pyšný rodič recept na výchovu hokejové hvězdy. Na stejnou otázku musel odpovídat už milionkrát.
24.2.25 LET JAKUBA VRÁNY | Náš vztah mě dojímá, říká kouč(red)„Mám na něj ty nejlepší vzpomínky," vypráví Zbyněk Zavadil, když přijde řeč na Jakuba Vránu. Trenérská legenda Letců stála po boku brzy 25letého útočníka ve chvíli, kdy se teprve učil v Letňanech střílet. Když jeho svěřenec v roce 2018 přivezl domů Stanley Cup, jako prvnímu volal právě svému letitému mentorovi. Startuje krátký seriál věnovaný nejslavnějšímu odchovanci, který v neděli slaví narozeniny.
21.2.Sníh ani mráz není překážkou. Běhat venku jde i v zimě(red)Pro udržování fyzické kondice a vyčištění hlavy neexistuje jednodušší činnost. Běh patří k naprosto přirozeným aktivitám, a navíc má spoustu přínosů pro naše zdraví. Jenže mrazivé počasí dokáže rázem zničit veškerou motivaci, kterou jsme si cílevědomě vytvořili na začátku nového roku. Běhání v nižších teplotách a kratších dnech je výzva a její přípravu není radno podceňovat. Co všechno do ní patří?
19.2.Tvrdá dřina a sen se naplňuje! Krutil se prosadil do AHL(red)Dřina, ale stálo to za to. Letňanský odchovanec a český reprezentant z posledního mistrovství světa juniorů Michael Krutil zůstane za mořem až do konce sezony. Perspektivní bek byl v lednu pozván na kemp Chicaga jako hráč bez smlouvy a vybojoval si šanci na setrvání v organizaci. Teď je vše oficiální, Krutil zůstane minimálně do konce sezony na farmě v Rockfordu, s níž podepsal standardní kontrakt.
16.2.Letci startují nový projekt! Rozjede se diskuzní podcast(red)Žádné nekonkrétní povídání. Nová podcastová série HOKEJ ZBLÍZKA, která vzniká v Letňanech, bude řešit pomocí panelové diskuze aktuální i dlouhodobá celospolečenská témata v českém hokeji a sportu obecně. Projekt se zaměří například na problematiku vývoje mladých hokejistů, emoční vazbu k činnosti i cíli nebo současný stav českého prostředí. Startuje už brzy! Sledujte sociální sítě a web Letců.
13.2.Změna v realizačních týmech! Vrba bude trénovat Ústí(red)Těžké loučení. Trenér první třídy a asistent šestky s osmičkou Marco Vrba v Letňanech na konci března skončí. Příležitost dostane u extraligového juniorského celku rodného Ústí nad Labem, v novém působišti se přitom chopí role hlavního kouče. Vzniklé mezery ve složení realizačních štábů zacelí Letci z vlastních zdrojů, druháky povede během příštího ročníku 2021/22 šéftrenér základny Ladislav Kadaně.
10.2.Repre je vášeň! Chlapík z JB Sportu objíždí svět už 15 let(red)Hokej je jeho život. Doslova. Jeník Boháč patří ke skalním fanouškům české reprezentace, za posledních 15 let objel všechna mistrovství, která mu okolnosti povolily, a nechyběl ani na dvou olympiádách i Světových pohárech. Od ledu se navíc daleko nehne ani v profesní sféře, pracuje totiž v letňanském JB Sportu. Jak vypadá pravá hokejová vášeň a kolik vůbec pobyt na MS stojí?
6.2.Cesta k flexibilitě? Pravidelný strečink je podceňovaný(red)Protáhnout se před jakoukoliv fyzickou aktivitou je vcelku zažitý stereotyp. Ale vzpomeneme si na zatížené svaly i po každém tréninku? To už je těžší úkol, který sportovci ne vždy plní. Často tento důležitý prvek raději přeskočí, jelikož na první pohled nepřináší nic speciálního a protahovací cviky působí zdlouhavě. Jenže špatná flexibilita může způsobovat dlouhodobá zranění. Jak jim předcházet?
3.2.STALO SE | 14 bodů za 2 dny! Jak řádil uragán Rousek(red)Kvůli zranění vynechal čtyři zápasy, pak se vrátil na led a ve dvou dnech předvedl jeden z nejúžasnějších individuálních výkonů v historii klubu. Už tehdy bylo patrné, že to Lukáš Rousek dotáhne v hokeji daleko... Byl začátek února 2017, když lídr staršího dorostu sestřelil v extralize soupeře třemi góly a čtyřmi asistencemi. Že se něco takového už někomu povedlo? Fajn. Letec to samé den nato zopakoval.
1.2.Když talent září! Kolik Letců hrálo za reprezentaci U20?(red)Dotáhnout svůj dětský sen až do konce. Vysněný cíl si v minulosti splnilo hned několik Letců, jenž se díky celoživotní vášni, dřině a motivaci dostali v hokeji pořádně daleko. Za první velký milník profesionální kariéry bývá pokládána juniorská reprezentace a právě na tu se tentokrát zaměříme. Kteří z hráčů oblékajících během předchozích let letňanský dres se probojovali do národního týmu U20?
29.1.Páťák dělá hudbu a sport: Chtěl bych hrát i v dospělosti(red)Umělecká a sportovní sféra? Kdekdo vám řekne, že skloubit obě činnosti časově není možné, Tadeáš Vojtěch ale přesvědčuje o opaku. Talentovaný páťák se zkraje sezony, která byla následně přerušena kvůli koronavirové situaci, vrhnul na saxofon. Hudbou se zabýval delší dobu, ovšem přesedlání na nový nástroj nikdy není jednoduché a vyžaduje poctivé cvičení. Jaký je režim hudebníka sportovce?
26.1.Z třetí ligy juniorů až k profíkům! Letec píše velký příběh(red)V ročníku 2018/19 ještě nastupoval za Letce v Regionální lize juniorů, teď podepsal svoji první profesionální smlouvu. Jana Zedka si vyhlédla Jihlava, když loni působil v mládežnickém kádru Kralup nad Vltavou. Co vyšlapalo talentovanému bekovi cestu k lídrovi Chance ligy? Hlavně pracovitost a poctivost, 19letý zadák si navíc hned v premiérovém startu zapsal asistenci. Jak na něj vzpomínají letňanští trenéři?
 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2021 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS