Šestka podala nejlepší výkon. Bodovali také ostatní žáci
       
 

Šestka podala nejlepší výkon. Bodovali také ostatní žáci

12.02.2018 | (red)

Hned tři remízy z pěti zápasů se zrodily během víkendu v žákovských třídách Letců. Šesťáci k ní po nejlepším letošním výkonu přidali i jeden cenný skalp, osmáci naopak prohráli. Bod si připsala také čtyřka, která rozehrála druhou polovinu své soutěže. Utkání s Mladou Boleslaví bylo odloženo jak páťákům, tak sedmákům, a to z důvodu marodky či velké absence hráčů z jedné nebo druhé strany.

 
Čtyřka si připsala první remízu  

Čtyřka zahájila druhou polovinu své krátké soutěže na velkém kluzišti a po dvou porážkách a třech výhrách si připsala první remízu. Na Nikolajce hrála 2:2 se Zbraslaví. 

Do utkání přitom nastoupila jen s jedenácti hráči a dvěma brankáři. "Měli jsme velkou marodku, navíc na Nikolajce je velké kluziště, takže to bylo velmi náročné utkání," popisoval trenér Martin Uldrich. Ale svůj mančaft pochválil. "Kluci se snažili celou dobu a hráli dobře. Jsem s výkonem spokojen."

Přitom s týmem neměl přes týden moc příležitostí kvalitně potrénovat. Vedle nemocných totiž hrály roli také prázdniny, během kterých jezdí některé rodiny na hory. 

"V zápase jsme neproměnili pár slibných nájezdů, v první třetině jsme měli trochu problémy se střídáním. Ve třetí si to ale už sedlo, celkově jsme to dobře odehráli," dodal kouč Uldrich.

4. třída: Zbraslav - HC Letci 2:2 (0:1, 1:1, 1:0)
Branky hostů: Burda, Liemann. Asistence: Burda.

Šestka vybojovala cenný skalp    

Třikrát šestka s Třemošnou v letošní sezoně prohrála. Tohoto soka se jí konečně podařilo porazit na čtvrtý pokus, když v sobotu ze západu Čech přivezla těsné vítězství 6:5.

Takovému skalpu samozřejmě musel předcházet kvalitní výkon a kouč David Pojkar to jen potvrdil. "Byl to asi náš nejlepší zápas, který jsme letos odehráli."

Ocenil týmový výkon a všechny hráče do jednoho. "Kluci makali, nahrávali si, byli kreativní v útoku. Nemůžu o nikom říct, že by hrál špatně," těšilo ho. Z pětky si přitom půjčil ještě dva mladší hráče, kteří se s tím dle jeho slov dobře popasovali. "Chci jim poděkovat," dodal.

V čem bylo utkání jiné než ta předchozí? "Možná tím, že jsme změnili rozcvičku, protože dřív jsme se v začátcích zápasů hledali," zauvažoval letňanský trenér. "A taky jsem v autobuse zakázal tablety a mobily, aby kluci nebyli hlavami někde jinde. Taky to byl snad první zápas, kdy jsme nedotahovali."

V neděli jeho svěřenci sehráli za Pojkarovy nepřítomnosti duel proti Veselí a pod dozorem asistenta Marka Čurilly uhráli bod za výsledek 5:5. S tímto sokem mají šesťáci vyrovnanou bilanci jedné výhry, jedné porážky a dvou remíz.

"Už to nebylo takové jako den předtím, ale ani tentokrát to nebylo špatné," říkal trenér Čurilla. "Měli jsme na to je porazit, protože jim odešli tři nejlepší hráči do Budějovic. Celkově si ale za víkend tým zaslouží kladné hodnocení." 

6. třída: Třemošná - HC Letci 5:6 (2:4, 2:0, 1:2)
Branky hostů: Klíma, Kudrna, Hájek, Motlíček, Porubský, Neuhäusl. Asistence: Neuhäusl 2, Novotný, Panýr, Kudrna, Hájek, Hynek.

HC Letci - Veselí n. L. 5:5 (0:0, 3:3, 2:2)
Branky domácích: Kurka 2, Panýr, Hájek, Hynek. Asistence: Křenek 2, Endris, Vančura, Kudrna.

Osmičce chybělo větší nasazení   

Osmáci dosud Třemošnou také neporazili a na rozdíl od šestky se jim to nepovedlo ani na čtvrtý pokus. Tentokrát na jejím ledě prohráli jednoznačně 3:9.

"Doplatili jsme na předbrankový prostor, čtyři z pěti gólů jsme inkasovali z dorážek," hodnotil trenér Frank Kučera. "Byly tam pasáže, kdy jsme na několik minut úplně vypnuli. Ale celkově to nebylo tak hrozné, jak napovídá výsledek."

Jeho mužstvo prý v Třemošné hrálo s větším nasazením než o den později doma proti Veselí. S ním však paradoxně bodovalo, protože remizovalo 5:5. 

Letci tak předchozí vzájemnou bilanci jedné výhry a dvou porážek alespoň trochu vylepšili. Jenže letňanský kouč byl zklamaný. "Proti Veselí jsme měli tým, se kterým jsme měli vyhrát. Ale někteří hráči mě svým nasazením zklamali," řekl na rovinu.

"Kdybychom hráli jako v Třemošné, tak jsme vyhráli," dodal. A vyzdvihl především trio vypůjčených sedmáků Mišovic, Uhlík, Jelínek, kteří za víkend dali šest gólů z osmi! "Zahráli za nás neskutečně a de facto náš tým táhli. Zaslouží si obrovskou pochvalu," uzavřel Kučera.

8. třída: Třemošná - HC Letci 9:3 (2:0, 4:1, 3:2)
Branky hostů: Křišťan, Jokl, Uhlík. Asistence: Uhlík, Křišťan, Mišovič.

HC Letci - Veselí n. L. 5:5 (2:2, 1:0, 2:3)
Branky domácích: Křišťan, Jokl, Uhlík, Strnad, Mišovič. Asistence: Mišovič 3, Strnad, Kužel, Křišťan.
 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2018 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS