DOTAZNÍK Jana Hrdinky: Štve mě, když se někdo nesnaží

23.06.2020 | (red)

V tréninku patří Jan Hrdinka k největším dříčům. Možná i proto, že má pořádně velkou motivaci - extraligový duel v jedné lajně se svým bratrem Františkem, který rovněž patří mezi odchovance Letňan a aktuálně hraje nejvyšší soutěž za Mladou Boleslav. Co dokáže o osm let mladší oporu dorosteneckého týmu Davida Pojkara s Martinem Uldrichem naštvat a proč před zápasem nemluví?

HOKEJOVÉ ZAČÁTKY
Bruslit mě naučila máma. Postupem času jsem se zlepšoval, ale první čtyři roky byly nejhorší, protože jsem byl malý a tlustý bek. Začínal jsem později než většina kluků.

OBLÍBENÍ TRENÉŘI
Ladislav Kadaně. Když jsem ho měl za trenéra, zlepšil jsem své dovednosti jak na ledě, tak na suché. A teď mám mezi oblíbenými samozřejmě své aktuální trenéry pana Uldricha a pana Pojkara. Myslím, že se pod těmito trenéry může dorost dostat do extraligy. Rád bych zmínil ještě spolupráci s panem Zavadilem, který mi během tréninků dával cenné rady, hlavně co se bruslení a střelby týče. Spoustu dobrých vzpomínek z tréninků a zápasů mám také na pana Rouska.

NEJHEZČÍ HOKEJOVÝ ZÁŽITEK
Před dvěma lety jsem se zúčastnil hokejového Pee Wee AAA turnaje v Kanadě. Poznal jsem, jak se hraje a trénuje v kolébce hokeje, přivezl jsem si spoustu hokejových zážitků. Turnaj v Kanadě mě motivoval k ještě většímu úsilí během tréninku. Zatím jsem nic moc nezažil, takže turnaj v Kanadě vítězí.

Z ČEHO MÁM NEJVĚTŠÍ STRACH
Že budu mít zranění, ze kterého se už nedostanu a nebudu moct dál hrát hokej.

CO MĚ DOKÁŽE NAŠTVAT
Když v týmu vidím, že se někdo nesnaží, a je jedno, jestli při tréninku, nebo při zápase.

OBLÍBENÝ FILM A KNIHA
Film Avengers, rád čtu komiksy.

OBLÍBENÁ HUDBA
Lil Peep.

OBLÍBENÁ BARVA
Černá.

OBLÍBENÉ ZVÍŘE
Pes. Doma máme dva a nedovedu si představit domov bez jejich společnosti.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ PŘEDMĚTY VE ŠKOLE
Matematika, nejen kvůli učitelce.

POSLEDNÍ VYSVĚDČENÍ
Poslední průměr jsem měl 2,4. Vím, že je co zlepšovat, v příštím roce mě totiž čekají přijímací zkoušky na střední školu.

PŘEDSTAVA O IDEÁLNÍ DOVOLENÉ
Být s přáteli a s rodinou kdekoli, ale hlavně společně.

CO MI CHUTNÁ
Především česká kuchyně.

HOKEJOVÝ VZOR
Můj brácha Fanda Hrdinka, protože právě díky němu jsem začal hrát hokej a doteď k němu vzhlížím. To, co dokázal za svůj život a jakým způsobem přistupuje k tréninku i celému hokeji... Tak chci také žít a fungovat.

OBLÍBENÝ HOKEJOVÝ KLUB
Bílí Tygři Liberec.

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC NA SVĚTĚ
Můj brácha, díky tomu, co pro hokej dělá každý den.

CO NEJČASTĚJI SLEDUJI NA INTERNETU
Seriály na Netflixu a někdy si pustím hokejové záznamy zápasů.

JSEM POVĚRČIVÝ?
Ne, nejsem.

MIMOHOKEJOVÉ ZÁLIBY
Rád si zahraju na Playstationu a na PC. Hraju badminton, občas vařím pro sebe i pro ostatní v rodině, baví mě to.

HOKEJOVÉ CÍLE
Extraliga. Zahrát si s bráchou po boku v lajně, nebo proti němu

PŘIHRÁVKA, NEBO GÓL?
Rád dávám góly, ale když se mi podaří pěkně přihrát na gól, mám z toho stejnou radost. Hlavně kvůli tomu, že tým získává body.

MOJE ZVLÁŠTNOST V PŘEDZÁPASOVÉ PŘÍPRAVĚ
Moc nemluvím před zápasem a spíš se soustředím. Mám rád svůj klid.

CO NEMÁM RÁD V TRÉNINKU
Bruslení za trest.

NEŠVAR, KTERÉHO BYCH SE RÁD ZBAVIL
Lenost, která mě přepadává mimo led.

IDEÁLNÍ MÍSTO PRO ŽIVOT
Jsem spokojený tam, kde žiju teď.

Copyright © 2011-2020 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS