Vrána baví Washington, Karabáčka zase chválí v Buffalu

11.07.2015 | (myš)

Zatímco si většina hokejistů užívá letní prázdniny, mladí hráči v zámoří tvrdě dřou, aby se jim splnil sen. Sen o NHL. Tradičních nováčkovských kempů pod názvem Development Camp se letos znovu zúčastnili také bývalí Letci, hvězdy loňského draftu. Jakub Vrána bojuje o sestavu ve svém Washington Capitals, Václav Karabáček chce zase zaujmout vedení Buffalo Sabers.

Vrána už minulý rok zanechal v americkém městě dobrý dojem. Letos navíc stihl na konci sezony pár zápasů za farmářský tým v Hershey, takže se zase přiblížil svému velkému cíli. "Neuvěřitelný talent. Má skvělý tah na branku. Dokáže proměnit téměř všechny šance," říkají o českém útočníkovi.

Podle klubového šéfa skautingu Rosse Mahoneyho je Vrána "ohromný střelec". Jeho kolega Steve Richomnd prohlásil: "Jednou určitě bude hrát za Caps, v NHL ho čeká dlouhá kariéra."

Vrána zaujal hokejovým myšlením, na AHL si rychle zvykl a ukázal, že není jenom zakončovatel, ale umí také tvořit hru. Zámořští reportéři si všimli, že 19letý letňanský odchovanec fyzicky zesílil a ještě zlepšil angličtinu.

V týdnu na trénincích i v modelových zápasech jej v Kettler Capitals Iceplex sledoval také Barry Trotz, trenér Capitals. "Budu se snažit udělat všechno proto, abych se dostal do prvního týmu. Uvidíme, co se stane. Barry Trotz si zakládá na detailech, je to skvělý kouč a všichni hráči ho respektují. Prostě udělám, co bude chtít," vyznal se Vrána.

Na nováčkovském kempu zatím baví legráckami na ledě i v kabině. Vrána reportérům řekl, že se ostříhal, aby vypadal starší a řekl, že holky mají rády jeho přístup ("access") místo přízvuk ("accent"). Žertuje opět hlavně s brankářem Vítkem Vaněčkem, teď jim navíc přibyl krajan Jan Růžička, další gólman, jenž byl organizací Capitals na kemp pozván.

Karabáček je v týmu s Eichelem

Druhý bývalý Letec je slavné kanadsko-americké lize o něco dál. Ale také Vránův vrstevník Karabáček klidně může uspět. Po sezoně v kanadské juniorce teď přijel na kemp Sabers, kde ve First Niagara Center souboj mezi Modrým a Zlatým týmem sledovalo 15 tisíc diváků.

Mezi modrými byl s Karabáčkem také Jack Eichel, americký supertalent a dvojka letošního draftu. Čech však nastoupil ve druhé lajně se Švédy Olofssonem a Gustafssonem.

"Výhoda Modrého týmu je schopnost skórovat," všimli si experti. Ti jmenují Karabáčka ve výčtu hráčů, kteří mají ofenzivní kvality, jež mohou být převyšuícím faktorem proti Zlatému týmu. Další zámořský web doporučuje "dávat pozor na Václava Karabáčka, českého útočníka, který byl loni draftován ve druhém kole a má celou řadu dovedností".

Chris Bordeleau z Centrálního úřadu skauting NHL oceňuje, jak je Karabáček silný v bruslení a že se dokáže dostat do spousty šancí.

Vrána i Karabáček mají tedy předpoklady stát se hvězdami. Je to jen otázka času.

Copyright © 2011-2020 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS