Karabáček: Zahrál jsem si před 17 tisíci diváky. Nádhera

15.07.2015 | (opa)

Na první přípravný zápas NHL si loni musel počkat do září, protože během červencového kempu nováčků byl zraněný. Letos si však letňanský odchovanec Václav Karabáček všechno vynahradil. Skamarádil se s hvězdným Jackem Eichelem, dvojkou letošního draftu, a zahrál si před plnou arénou. "Na tribunách bylo víc jak 17 tisíc diváků, což bylo super," rozplývá se útočný talent.

Karabáček dál bojuje o místo v Buffalu, které si ho loni vybralo v draftu. Šanci ukázat se dostal na týdenním kempu, kam odletěl předminulý týden v pátek. "První den jsme měli volno, takže jsem se rozkoukal. Šli jsme s klukama do restaurace, naštěstí jsem jich tam pár znal, takže to bylo v pohodě," vypráví.

Jak kemp probíhal?
Tréninkové jednotky začaly od neděle. První den nás čekaly testy na ledě, kde trénují přímo Sabres, takže to byla paráda. Každý den jsme měli dva ledy a dva tréninky nasuchu. Musím říct, že první tři dny byly hodně dlouhý, pak už to uteklo.

Jaký z toho máte dojem?
Bylo to výborný. Odehráli jsme taky jeden zápas, na který přišla plná hala, takže jsme si vyzkoušeli, jaké to asi je v NHL.

Bavil se s vámi někdo o vaši budoucnosti?
Mluvil jsem s trenéry, ale že by řekli něco konkrétního, to ne. Je to jen hráčský kemp, tam člověk nemůže nic takového čekat.

Myslíte, že jste udělal dojem?
Myslím, že ten kemp dopadl dobře. Byl jsem se sebou spokojený, ale na druhou stranu to může být vždycky lepší.

Jak jste se za rok od draftu posunul?
Určitě silově i hlavou. Do dvaceti, do dvaadvaceti člověk pořád roste a sílí a jde dopředu. Jsem o kus dál.

Tou hlavou myslíte hokejové myšlení? Nebo že jste se zklidnil?
Každý kemp vám dá nějaké zkušenosti. Čím víc makáte a projíždíte si videa, tím víc se zdokonalujete.

Potkal jste se na kempu i s Jackem Eichelem?
Jo, hrál jsem s ním. Předtím jsem ho neznal, ale tam jsem se s ním skamarádil. Je to dobrý kluk. Je v pohodě, na nic si nehrál, i když se o něm tolik mluví a píše. A jestli je opravdu tak dobrý? Jo, asi je to pravda.

Jaké si dáváte naděje, že byste se mohl v Buffalu prosadit?
Jo, tak to nevím. Nedávám si naděje. Jdu tam prostě s tím, že předvedu to nejlepší, co umím, a buď to vyjde. nebo ne.

Víte, co budete dělat, když se do NHL nedostanete?
Zůstal bych ještě rok v juniorce. Někdo může říct, že už je to pro mě málo, ale já nemám jinou cestu. Buď se dostanu do NHL, nebo musím hrát v juniorce, nemám na výběr. O návratu do Evropy neuvažuju. Chci zůstat v Americe, můj sen je NHL a nikam jinam nechci.

Copyright © 2011-2020 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS