"A" tým se chystá na Kobru... Jablonci stačil dvě třetiny

07.12.2017 | (red)

Na startu soutěže s tímhle soupeřem neměli příliš šancí. Zato v polovině základní části už s ním sehráli druhou vyrovnanou partii ze tří. Třebaže letňanští muži prohráli v Jablonci nad Nisou 3:5, byli lídrovi druholigové tabulky důstojným soupeřem. "Přesto se mi výkon moc nelíbil," řekl trenér Aleš Totter. Už v sobotu "áčko" přivítá v pražském derby Kobru a bude tak chtít odstartovat novou sérii výher.

 
Ta poslední skončila na čísle 5. Letci před duelem v Jablonci pětkrát vyhráli, pravda - proti Slanému jen kontumačně, ale body do tabulky se náramně hodí. Totterově družině momentálně patří sedmé místo.

Jenže rozjeté výkony zastavila čtrnáctidenní pauza. A po ní se tým horko těžko dostával zpět do tempa.

"Trochu nás to ovlivnilo," litoval letňanský kouč. "Nebyli jsme v takovém rytmu, nechodily nám přihrávky, neměli jsme správné načasování. Nebyli jsme lepší v různých detailech."

Navíc si hned zkraje utkání zranil prst na ruce Tomáš Dyrynk, který se teprve nedávno vrátil z dvouměsíční marodky. Totter doufá, že rentgen neukázal nic vážného...

A to z prostého důvodu: "Přinesl do naší hry agresivitu, dobré napadání, je živý a to nám trochu chybělo. Líbí se mi, jak Tomáš pracuje, a zaslouží si hrát. Byla by to rána hlavně pro něj, kdyby zase nemohl."

Jablonec se letňanským skalpem vrátil do čela skupiny Západ. Letci mu stačili dvě třetiny, ale v té třetí za stavu 3:3 inkasovali ve 48. minutě a domácí pak pojistili svůj triumf do prázdné branky.

Už v sobotu Letňany čeká další těžká váha. A to doslova - pražská Kobra má svoji hru založenou na silovém hokeji, k čemuž využívá své vysoké hráče. Poslední derby na Kobře Totterovo mužstvo hodně bolelo.

Jeho průběh a divokou přestřelku 7:8 po samostatných nájezdech mají ještě všichni v živé paměti. Letci tehdy sahali po senzačním vítězství, ale v závěru Kobra drtivým tlakem smazala tříbrankovou ztrátu a pak rozhodla v rozstřelu.

"Rozhodují takhle v závěrech hodně utkání, což dokazuje, jak si věří," uznává Totter.

"Oni jsou siloví, my to zase máme postaveno na rychlosti, tak uvidíme, kdo z toho vytěží víc. Derby má vždy zvláštní náboj, očekávám velké nasazení z obou stran. Ale teď už jsme v o něco jiné pozici než předtím, takže v tomhle specifickém utkání nevidím favorita."

Tým zároveň volá po co nejvyšší divácké návštěvě a těší se na podporu.

Prestižní souboj začíná v sobotu od 18.40 v Ice Areně. Vstupné je tradiční: 60 Kč pro dospělé, 30 Kč pro děti do 15 let a zdarma pro děti, které přijdou v domácím dresu.

23. kolo: Jablonec n. N. - HC Letci 5:3 (0:0, 3:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 28. Havlas (Víšek), 30. M.Tondr (Víšek, Pilař), 38. Peřina (Babec, Pilař), 48. L.Tondr (Mulač, Brokeš), 60. Brokeš - 27. Havlůj (D.Volek), 35. D.Volek (Havlůj), 40. Kotyra (Lytvynov). Vyloučení: 3:3.

24. kolo: HC Letci - Kobra Praha (sobota 9. 12. od 18.40)
 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2018 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS