Rozhovor
Včera

Lev s hřívou užívá trofeje

Nejprve se rozhovoru bránil, o chvilku později přece jen svolil. Z tribuny během zápasu sledoval své spoluhráče na ledě, protože ho do hry nepustilo zranění. „Dostal jsem ve starším ročníku nepříjemný hit a nešťastně jsem spadl,“ povídal nesmělý Lev Davydov, který si minulý víkend převzal trofej pro Letce měsíce za září. „Už mám pro ni vybrané místo nad postelí,“ prohlížel si ji v ruce.

Útočníka 8. třídy trenéři minulé týdny velmi chválili. Dokonce hned zkraje sezony dostal prostor i mezi staršími v devítce. „Za tu možnost jsem samozřejmě rád,“ říká Lev Davydov s vlasatou hřívou schovanou v kšiltovce. „Rozdíl mezi osmičkou a devítkou je hlavně v tvrdosti. Tam už se hraje fakt do těla, ale je to dobrá průprava.“

V Letňanech ho k hokeji přivedli rodiče, kteří jsou původem z Ruska, on se ale narodil v Česku. „Hned mě hokej začal bavit. Líbí se mi na něm ta rychlost a dynamika.“

Realizační tým na něm oceňuje hlavně schopnost vytvářet si gólové šance. On sám si ale uvědomuje i své herní nedostatky, na kterých je třeba dál pracovat. „Hlavně ve střelbě a v hledání hráčů kolem sebe. Tohle mi zdůrazňují i trenéři, ale já sám to taky vidím. Budu se snažit se v tom zlepšovat.“

Ostatně v sezoně už začal rychle těžit z náročné letní přípravy. „Ta byla fakt tvrdá,“ vzpomíná forvard osmáků. „Absolvovali jsme hodně běhání, hodně cvičení, ale ve finále mi to hodně pomohlo v bruslení. A chci toho využít.“

Jak se dozvěděl o vítězství v klubové anketě Letec měsíce? „Řekl mi to táta, pak mi začali gratulovat i spoluhráči. Rodiče z toho měli velkou radost, oni se mnou hokej hodně prožívají. Té ceny si moc vážím.“

Kromě unikátní trofeje si Letec může užít i poukaz na hodinovou masáž. Ale především dostal motivaci do dalších týdnů a měsíců.

„Chci makat, aby si mě v budoucnu všimli ve větším klubu jako Sparta. V Letňanech jsem ale zatím moc rád. Je tu skvělá parta i dobří trenéři,“ uzavírá.