2. liga 2023/2024 - Západní konference, OF1

12. 3. 2024, 18:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 4. Arnošt (Š. Turek), 7. Poppel (Sklenář, Korčák), 8. Š. Turek (Arnošt), 36. Arnošt (Mrňa), 55. Mrňa (Labuzík, Š. Turek), 59. Arnošt (D. Němeček, Korčák) – 6. D. Tůma (Vl. Brož), 32. D. Černý (Jursa, Zedek). Rozhodčí: Bernat, Trnka – Juránek, Landsmann.

HC Letci Letňany

Nečas – Ducháč, Hamšík, L. Chalupa (A), Gurjevskij, Drtina, D. Němeček, Z. Fiala, Mácha – Kysela, Poppel, Theimer – Arnošt (C), Š. Turek, Sklenář (A) – Korčák, Poul, Pšenička – Mrňa, Vacín, Labuzík. Trenér: Jaroslav Nedvěd.

HC Děčín

Lavinger – D. Petrásek, D. Kučera, Vl. Brož (A), Bartoň, Zedek, Tomšík – Macek, Chovanec, Nowák – Jursa, Parshakov, D. Černý – Faigl (C), T. Nezbeda, J. Tůma – Smola, P. Hruška, D. Tůma (A). Trenér: David Švagrovský.

Letňanský hangár v úterý večer oslavoval svoje hrdiny. Domácí Letci na startu play-off druhé ligy i díky hattricku kapitána Dominika Arnošta zdolali Děčín 6:2 a ujali se vedení 1:0 v sérii. „Je to ale jen jeden zápas. Musíme vyhrát třikrát, abychom mohli slavit,“ krotí nadšení ze vstupu do vyřazovací části soutěže kouč Jaroslav Nedvěd.

Že nepůjde o obyčejný duel se potvrdilo už před startem, když zástupce kotle hostí požádal o větší sektor pro sebe a další příznivce severočeského celku. A je pravda, že své Medvědy podporovaly na tři desítky fanoušků opravdu bouřlivě až do samého závěru a rozhodnutého stavu.

Už pátý sezónní souboj starých známých odstartoval hodně svižně. Na startu páté minuty se trefil skvěle hrající kapitán Arnošt, hned po rozehrání hosté orazítkovali tyčku Nečasovy klece. A o pár desítek vteřin se dočkali dokonce vyrovnání. „My teď deset dnů kvůli předkolu nehráli, potřebovali jsme se dostat do tempa, navíc Děčín rád kouskuje hru, my naopak potřebujeme hrát nahoru, dolů. Chvíli to trvalo,“ komentoval úvod Nedvěd.

Domácí přitom na přelomu 7. a 8. minuty rychle během 29 vteřin odskočili na dvoubrankový rozdíl, jenže poté se hra zklidnila. Na obou stranách. A platilo to i pro druhou dvacetiminutovku. A ve chvíli, kdy to vypadalo na pojišťující čtvrtou trefu domácích, přišel šok. Nejprve v brejku zaváhal tváří v tvář gólmanovi soupeře Sklenička, o pár vteřin později na druhé straně zavěsil z otočky pod víko nekompromisně Černý.

„My přitom hru kontrolovali. Vojta (Nečas) nás opakovaně podržel, chytal skvěle, k tomu parádně četl hru, hodně puků rozehrával, nepřikrýval, pomáhal nás držet v tempu. Jen jsme se chvíli hledali v zakončení,“ zaznělo k této fázi hry od lodivoda Letců.

Jeho svěřenci opravdu měli jasně navrch, jenže ne a ne dát gól. Až se musel prosadit opět kapitán – Arnošt nedovolil přikrýt po své střele Lavingerovi kotouč, objel s ním branku a zasunul ho za první tyč.

V posledním dějství už to byla především kontrola od domácích a zároveň docházelo k prvnímu párování soupeřů při řadě pošťuchovaček. Teda s jednou výjimkou. Pavel Mrňa dráždil snad všechny děčínské „Medvědy“. Postupně se jim dostával do hlavy, svůj skvělý výkon pak korunoval gólem na 5:2. „On ví, že teď už je to play-off, ne čtvrtý, pátý zápas v sezoně. A soupeř ví, že se občas nechá vyprovokovat. Dneska ale to bylo naopak, zůstal koncentrovaný a nervózní byli kluci z Děčína,“ chválil 35letého křídelníka Nedvěd.

A zároveň zopakoval: „Vše vychází z obrany. A je to teprve první zápas. Musíme zůstat koncentrovaní celou sérii. Kvalita ve všech aspektech hry je na naší straně. Víme to. Ale musíme to potvrzovat každý zápas na ledě.“

Další šanci budou mít už ve čtvrtek, druhý duel série na tři vítězné zápasy se hraje na severu Čech.